Isparta Çözüm Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE BİZE ULAŞIN
KÜNYE

HABER ARA


Gelişmiş Arama

46 YILLIK KULÜBÜN, ARTIK BİR MEKANI DA YOK

Sedat CİCAN

12 Haziran 2013, 12:57

Sedat CİCAN

   1967  yılından  bu yana,  46 yıllık  mazisi bulunan  Ispartasporun başına gelenler,  pişmiş  tavuğun başına gelmemiştir. 15 YIL  sonunda,  bu da oldu ve yıllar yılı başarıyı da gören, acıyı da  bir arada  yaşayan Pembe-Yeşilli camia, sosyal tesislerini ve kulüp binasını   kaybetti.  Kendi mülkü olmasa da, kendi mülkü kadar kıymetli bir eseri  yitirmiş oldu.

                Atatürk stadımızın  arkasındaki sosyal tesisler,   ”15 yıl sonra,  Mahkeme kararıyla”  Gençlik hizmetleri il müdürlüğünce geri alındı.

 Ispartaspor,  son bir yılda bu tesisleri kullanmıyordu ancak, kırık dökük eşyaları, mazideki kupaları, evrak edavatı orada duruyor, en azından mazi orada sergileniyordu.  Şimdi onlarda yok artık. Aferin bize. İyi iş, iyi icraat çıkardık, Ispartasporu spor kamuoyuna,  iyi lanse ettik. Bölge insanını, bölge takımlarını, ve  Bal’daki rakiplerimizi haberdar ettik,  spor kamuoyu  oluşturduk. Ne kazanıp,  ne kaybettiğimizinde  muhasebesini  yapınız,  şimdi…

417 bin nüfuslu,   bir il’in ismini  temsil eden futbol takımı veya spor kulübünün,  yerel veya genel imkanlarla, el birliğiyle,  gönül  birlikteliğiyle,  kendi tesislerine sahip olması için  (SPOR  kamuoyu oluşturulması)  ge-re-kir-ken, nelerle uğraşıyor, insanlar  bu şehirde… 

Valilik, Belediyeler, Üniversite, Siyasiler, STK’lar, Aile Şirketleri, AVM’ler  ve AŞ.ler, ve bu şehrin tüm dinamikleri,   maddi ve manevi  yönden spor ve futbol  kulüplerimize  yeterince  sahip  çıkmadıkları  için bu şehirde  PROFESYONEL  FUTBOL  TAKIMI YOK. Ülke genelindeki   profesyonel  futbol  takımı olmayan 26  şehir  arasında  bu yüzden  yer alıyor,  ISPARTA  ismi. Düşenin  dostu olmaz dedikleri,  de bu olsa gerek.

- Ispartaspor,    olmayıversin,

-Yok olsun gitsin, bırakın bu işleri,

-Yok sayın  gitsin…   Diyenler, bugün  galip  geldiler.

 Canınız  sağ olsun. Ancak şu  unutulmamalıdır ki, bitmiş – tükenmiş,  bu  ISPARTASPOR  küllerinden yeniden doğmuştur, her türlü yokluğa, sıkıntıya, çileye rağmen, apartlardan gelerek,  futbol sahalarında rakiplerine futbol dersi  vererek, amatör küme şampiyonu olmuştur, Bal ligine, 4. Lige  yükselmiştir.  

Gümbür,  gümbür,  zaferlerle de profesyonel liglere geri  dönecektir. Profesyonel takımsız 26 il içinden sıyrılıp, gün  ışığına yeniden çıkacaktır. Ispartaspor’a,  dün ve bugün yapılanlar da,  (as-la)  unutulmayacaktır.

46 yıllık ISPARTASPOR  kulübünü,  bugün  mekansız  bırakmışsak, kendi  yöre insanımızın adını  taşıyan antreman  sahasını yıkıp, yeşil alandan çıkarıp,  taş  binalara çevirmişsek,  Ispartaspor’un kendi sosyal tesislerine ve kulüp binasına kavuşması için elden gelen çabayı  göstermemişsek, spor kamuoyunun   oluşması için destek ve ilgiyi gösterememişsek,   bunun vebali hepimizindir. 

Kimse kendisini,  kenara çekemez. Çekmemelidir de… 

                                                                                                                    Saygılarımızla.

               

Bu haber 1155 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

SPORTİF DİKDÖRTGEN, TECELLİ ETMİŞKEN.19 Eylül 2017