Isparta Çözüm Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE BİZE ULAŞIN
KÜNYE

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Hisarcıklıoğlu’ndan faydalanalım

Şakir AKSÖZ

17 Mayıs 2013, 15:30

Şakir AKSÖZ

Siyasi boyutu bir tarafa bırakalım Grup başkanı TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan “Isparta’ya ne alabiliriz” ona bakalım

Pazartesi günü çözüm süreci ile ilgili Akdeniz Bölgesi AKİLLER Grubu Isparta’ya gelecekler. Çeşitli görüşmeler yapacaklar ve vatandaşların, sivil toplum örgütü yöneticilerinin görüşlerini alacaklar.

Sürece ve Akiller Grubuna destek verenler var, karşı çıkanlar var. Ben olayın siyasi boyutuna bakmıyorum. Mutlaka tepki olarak basın toplantıları olacaktır. Tepkinin demokratik sınırda kalması Isparta’ya yakışandır. Tepki olması da en doğal durumdur.

Benim üzerinde durmak istediğim nokta Akillerin Grup Başkanı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile ilgili. TOBB Başkanı Isparta’ya her zaman gelmez. Bugüne kadar ya bir, ya iki kez geldi.

Pazartesi günü konu başka olsa bile Isparta’ya gelecek. Isparta’nın yöneticilerinin ve sivil toplum örgütlerinin idarecilerinin yapması gereken, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan “Isparta’ya ne alabilirizi” konuşmak ve bir şeyler koparmaktır.

Önce TOBB Isparta’ya ne verebilir? Bunu çalışalım, sonra da tek sesle Rifat Bey’den isteyelim.

Okul olabilir, bazı yatırımlar için destek istenebilir ama mutlaka somut bir kazanım elde etmemiz gerekiyor. Önemli olan Isparta için Hisarcıklıoğlu’ndan nasıl faydalanabileceğimizi önümüze koymamız ve dersimize çalışmamız.

Kamuya bina, okul, sosyal tesis, üniversiteye bina gibi bir çok konuda TOBB destek verebilir. Tepkiden çok Isparta’nın kazanımı ön plana çıkmalı.

Tekrar edelim, demokratik sınırlarda tepki olacaktır, olmalıdır. Çünkü herkes, siyasi partilerin, iktidarının yaptığı kabul etmek, beğenmek, desteklemek zorunda değildir. Önemli olan tepkinin sınırının iyi ayarlamasıdır.

Bir şekilde fırsat elimize geliyor, değerlendirelim.

Bu haber 2269 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

SPORTİF DİKDÖRTGEN, TECELLİ ETMİŞKEN.19 Eylül 2017