Bir zamanlar markaydı…


Açıklama: Isparta Anadolu Lisesi bir dönem Isparta’nın en gözde ve başarılı okuluydu. Giderek kan kaybeden okulun adı adeta eğitim gündeminde silindi
Kategori: ISPARTA
Eklenme Tarihi: 21 Ağustos 2017
Geçerli Tarih: 22 Ocak 2018, 08:53
Site: Isparta Çözüm Gazetesi
URL: http://www.ispartacozum.com/haber_detay.asp?haberID=4438


Bir dönem Isparta‘da en gözde en iyi lise Anadolu Lisesiydi. Daha sonra Süleyman Demirel Fen Lisesi açıldı ve iki okul gözde oldu.

Anadolu Lisesi büyük başarılara imza attı, çok öğrenci yetiştirdi. Ancak zaman içinde okul sürekli kan kaybetti. Bugün Isparta Anadolu Lisesinin eski günlerinde eser yok.

Daha önce Anadolu Lisesi ile aralarında büyük puan farkı bulunan okullar Anadolu Lisesini ya geçti ya da çok yaklaştı.

Bununla da kalınmadı, okulun başarı çıtası giderek düştü. Ve en önemlisi Isparta Anadolu Lisesi eğitim gündeminden adeta silindi.

Hem TEOG sonuçları, hem de LYS sonuçlarının konuşulduğu bugünlerde Anadolu Lisesi ismi başarılı okullar arasında geçmiyor. Daha doğrusu hiç geçmiyor.

Bir zamanların marka okulu neden bu hale geldi? Önlem alınabilir mi? Yetkililerin bu konuda çalışması gerekiyor.

Isparta Anadolu Lisesindeki bu düşüşte kimlerin payı var? Veya başarı için neden yeteri kadar çaba sarfedilmiyor_ Cevabı bulunması gereken sorular.

Mutlaka okulun öğretmenleri çok iyidir, mutlaka okul yönetimi en iyisi yapmak ister, mutlaka bir şeyler yapılıyordur. Ama sonuçta bir dönemin marka okulundan eser yok.

Bir tarafta bir dönem öğrenci bulamayan bir okulun LYS başarısı ve gündemdeki yeri, bir tarafta bir dönemin marka okulun geldiği nokta.

Eğitim ve okullarımız çok önemli. Okullarımızı işlemeye devam edeceğiz.