Günaydın 'EVET ÇÜNÜRDEN ARSA ALDIM'


Açıklama: Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Çünür mahallesindeki yeni şehirle ilgili açıklamalar yapmak üzere basının karşısına çıktı.
Kategori: ISPARTA
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 23 Ocak 2018, 20:48
Site: Isparta Çözüm Gazetesi
URL: http://www.ispartacozum.com/haber_detay.asp?haberID=3


Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Çünür mahallesindeki yeni şehirle ilgili açıklamalar yapmak üzere basının karşısına çıktı. Günaydın, kendisi ve ailesi ile ilgili imar öncesi arazi aldı şeklindeki iddialara şöyle cevap verdi.

Bu alan önceki belediye başkanlarımızdan Fuat Uyar tarafından yeni şehir için seçildi.. Buranın 18 uygulamasını yapmak bize nasip oldu. Neden geç yaptık? Buranın tapu ve kadastro ayrıca emsal çalışmaları nedeniyle gecikti. Kadastro 2010 yılında netleşti, burası 2009 yılında kesin olarak 18 uygulamasına dahil oldu.

ARSAM VAR

Ben dairelerimi ve arabalarımı sattım tasarruflarımda vardı. Çünürde 6 aydır arsasını satamayan bir vatandaştan biri 1600, diğeri 1800 metrekare civarında arsa aldım. Herkesin mülk edinme hakkı vardır. Çünürde 1977 de Fuat Uyar döneminde başlayan çalışmaya ben 2009 yılında mülk edindim. O tarihten bu tarihe herkes buranın imar alanı olduğunu zaten biliyordu. Bunlar boş konuşmalardır'' dedi.

ZEMZEM TOWERDE DAİRE ALDI

Belediye başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Balaman'ın kendisi için hacca gittiği dönemde belediyeden maaş aldı iddilarına ise ben ceketsiz gelip eşime çocuğuma yatlar katlar zemzem towerda villalar almadım dedi. Günaydın, eşinin belediye şirketlerinden maaş aldığı iddilarına ise mevcut servetinin kendisine fazlasıyla yettiğini babasının servetine bile ihtiyacı olmadığını belediyeden haram para alacak kadar enayi olmadığını ifade etti.