Isparta Çözüm Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE BİZE ULAŞIN

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ihale ilanı

ihale ilanı

Tarih 19 Haziran 2015, 12:10

19.03.2015 tarihinde yayımlanan vilayet no:727 ihale ilanı;


T.C.

ISPARTA

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2014/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                   : Isparta İl, Merkez İlçe, 283 Ada No, 114 Parsel No, YENİCE MAHALLESİ Taşınmaz Belediye imar planına göre belediye imar sınırı içinde park alanında ve mesire alanında kalmakta olduğu ve kadastro parseli olduğu belirtilmiş şehir merkezine 2-3 km mesafede olup yakınında Gökçay mesire alanı vardır etrafında kiraz bahçeleri bulunmaktadır.

Yüzölçümü                 :267 m²

İmar Durumu              : Belediye imar sınırı içinde park alanında ve yolda kalmaktadır.

Kıymeti                      :587,40 TL

KDV Oranı                :%18

Kaydındaki Şerhler    : Diğer: TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR:

1. Satış Günü              : 24/07/2015 günü 14:40 – 14:50 arası

2. Satış Günü              : 28/08/2015 günü 14:40 – 14:50 arası

Satış Yeri                    : Isparta Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü Odası

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       :Isparta İl, Merkez İlçe, 407 Ada No, 35 Parsel No, GAZİKEMAL MAHALLESİ Taşınmaz üzerinde bodrum kat+zemin katlı yığma tarzında yapılmış ahşap nitelikli ev bulunmaktadır tek cephelidir. Güney cephesi açık olup 1308 nolu sokağa bakmaktadır üç odası ve mutfağı bulunmaktadır odaların taban ve tavanları ahşap kaplamalıdır ıslak zeminler seramik banyo ve wc nin duvarları yarıya kadar seramik kaplıdır. Her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şehir merkezine 300-400 metre mesafededir. Etrafında işyerleri ve cami bulunmaktadır. Taşınmazla ilgili olarak imar kanunun 18. maddesi talep edilebilir, 18. madde yapılması durumunda taşınmazdan en fazla %40 oranında düzenleme ortaklık yapı alınarak diğer kalan imarlı ve iskan yapılabilecek yerde düzenlenebilir. 18. madde uygulanmadığı takdirde belediye ile yapılacak takas işlemi ile dava konusu taşınmaz belediye yol hizmeti için belediyeye verilerek karşılığında imarlı arsa veya taşınmazla değişebilir diğer bir uygulama da dava konusu taşınmazın belediye ye yeşil alan olarak bırakılması sonucunda etrafında yapılacak olan inşaatta inşaat alanında fazlalaştırma uygulaması belediyece önerilebilir.

Yüzölçümlü                :199 m²

İmar Durumu              : Belediye imar planı sınırı içinde sosyal tesis alanında ve yolda kalmakta olan kadastro parselidir.

Kıymeti                      :78.187,35 TL

KDV Oranı                :%18

Kaydındaki Şerhler    :Diğer: TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.

1. Satış Günü              :24/07/2015 günü 15:00 – 15:10 arası

2. Satış Günü              :28/08/2015 günü 15:00 – 15:10 arası

Satış Yeri                    : Isparta Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü Odası

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/15 satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 17/06/2015

 

Vilayet No: 19.06.2015 / 727

 

 Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İHALE İLANLARI

İhale İlanı

İhale İlanı 13.01.2018 tarihinde yayımlanan Vilayet No:40 ihale ilanı;

İhale İlanı

İhale İlanı 12.01.2018 tarihinde yayımlanan Vilayet No:27 ihale ilanı:

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

SPORTİF DİKDÖRTGEN, TECELLİ ETMİŞKEN.19 Eylül 2017