Isparta Çözüm Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE BİZE ULAŞIN

HABER ARA


Gelişmiş Arama
“Isparta’yı önemsiyoruz”

“Isparta’yı önemsiyoruz”

Tarih 12 Mayıs 2015, 12:29

Isparta’da coşkulu kalabalığa seslenen
Kılıçtaroğlu iktidara yüklendi:

CHP Genel Başkanı dün Isparta’da 7 Haziran seçimleri için destek istedi. Mitingte coşkulu bir kalabalığa seslenen Kılıçtaroğlu, Isparta’ya önemsediklerini ve iktidarları döneminde Isparta’ya önemli hizmetler getireceklerini ve siyasi partilerin programlarında sadece CHP’nin programında Isparta’nın ve bölgenin yer aldığını söyledi. Kılıçtaroğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Sadece bizim oy kullanmamızın ötesinde sizden birşey daha isteyeceğim. Lütfen beni dikkatle dinleyin. Sandığa giderken, herhangi bir nedenle CHP'ye oy vermemiş vatandaşımıza şunu söyleyin 13 yıl da önlerinde hiçbir engel yoktu, 13 yılda nereye geldik. 17 milyon yoksul, 2 milyon Suriyeli. Suriyelilere harcadığımız 5.5 milyar lira. Atama bekleyen 350 bin öğretmen. Aylık geliri 1000 liranın altında 8 milyon emekli. Bunu yarattılar. Bu tablo Türkiye'ye yakışmıyor. Bu tabloyu değiştirelim. CHP çıkmış bir bildirge hazırlamış toplumun bütün kesimlerine çözümlerini söylüyor. Genel başkanı diyor ki 13 yıl istemiyorum, 4 yıl için yetki istiyorum.

"BİRİ YER BİRİ BAKAR, KIYAMET ONDAN KOPAR"

Emekli geçiniyorsa, işsizlik, yoksulluk bitiyorsa. Yaşanacak bir Türkiye olmuş demektir. İnsanlar hayatın heralanında güleryüzle gezmeli, birbirlerine gülümsemeliler. Yaşanacak Türkiye'yi beraber inşa edeceğiz. Söz mü? Refahı tabana nasıl yaymanın yolu, yaratılan katma değeri hakça bölüşmekten geçer. Biri yer biri bakarsa kıyamet ondan kopar. Hepimizin evinde yemeği kaynayabileceği bir Türkiye için çalışacağız. Emekliye bakacağız, bizim emekliye vefa borcumuz var. Emekliye birer maaş ikramiye sözümüz söz.

"O PARTİ MUSTAFA KEMAL'İN PARTİSİ"

Senin hakkını ben teslim edeceğim diyen bir tek CHP. Emekliysen başımın üstünde yerin var. Ama sen de CHP'ye geleceksin. Haklarımı savunan partiye oyumu vereceğim diyeceksin. O parti Mustafa Kemal'in partisi, o parti CHP'dir.

"13 YILDIR VERDİKLERİ SÖZÜ TUTMADILAR"

Türkiye'de herkes bizim için önemlidir. Isparta'nın ayrı bir güzelliği var. Isparta'nın gülleri, gölleri ve zengin gönülleri meşhur. Hiçbir siyasi partinin bildirgesinde Isparta geçmez, CHP hariç. Yollar geçer, karayolları geçer. Çünkü ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yıllarca geldiler Dereboyu'nu yapacağız dediler, 13 yılda yapmadılar.

"DÜNYA LİDERİYİZ"

Dünyanın en pahalı mazotunda dünya lideriyiz. Biz mazotu çiftçiye 1,5 liradan vereceğiz, sözüm söz. Parayı nereden bulacaksın diyorlar, petrol dışardan diyorlar. Nasıl olur da ucuz yaparsınız diyorlar. Hatta diyorlar ki 1 lira olursa kötü şeyler olur. Yalan söylüyorlar. Biz 1 lira demedik hiçbir zaman.

13 yıldır Dereboğazı yolunu yapacaklarına dair söz veriyorlar. Ne oldu? hala bir çalışma yok.”

Kılıçtaroğlu Türkiye’de yoksul insan koymayacaklarını belirterek, her kesime hak ettiği maaşı ve desteği vereceklerini söyledi.

 


Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ISPARTA

Isparta’yı hep birlikte büyüteceğiz

Isparta’yı hep birlikte büyüteceğiz AK Parti İl Yönetimi’nin Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde Isparta’nın ekonomik büyümesi ile ilgili işbirliği ve ...

CK Akdeniz Elektrik’e,Oracle Enerji Zirvesi’nden ödül

CK Akdeniz Elektrik’e,Oracle Enerji Zirvesi’nden ödül Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Oracle Enerji Zirvesi’nde, ‘Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm Ödülleri’ sahiplerini buldu.

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

SPORTİF DİKDÖRTGEN, TECELLİ ETMİŞKEN.19 Eylül 2017