Isparta Çözüm Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE BİZE ULAŞIN
KÜNYE

HABER ARA


Gelişmiş Arama
3 harfli plaka dönemi

3 harfli plaka dönemi

Tarih 12 Şubat 2018, 10:54

Araç sicil ve tescil işlemleri Şubat ayı itibarıyla noterliklerde yapılmaya başlandı.

Bu nedenle araç plakalarında da yeni bir düzenlemeye gidildi. Buna göre Isparta’da plakalar artık “32 AAB” şeklinde başlayacak. Sadece rakamlar değişecek.

Araç sicil ve tescil işlemleri  Şubat ayı itibarıyla noterlerde yapılmaya başlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün araç sicil ve tescil ve plaka işlemlerini noterlere devretmesinden sonra İstanbul ve Ankara’da dışındaki illerde de noterler “AAB harf” gurubundan plaka vermeye başladı.

Bu doğrultuda Isparta’da da araç plakaları artık 32 AAB şeklinde oluşacak. Sadece rakamlar değişecek.

Isparta Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Ahmet Tural, Isparta’da merkezin yanı sıra ilçelerde de plakaların AAB şeklinde olacağını açıkladı. Tural açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Araçların satış, devir ve tescil hizmetlerinin yapılmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen, araçların satış, devir ve tescil hizmetlerinin yürütülmesi hakkında yönetmelik resmi gazetede yayımlandı. 01.02.2018 tarihinde başlayan yeni düzenleme ile mevcut uygulama noter tarafından yapılan ikinci el araç satış ve devir işlemlerine ilave olarak satışla beraber tescil işlemleri de ayı anda yapılacak ve araç tescil belgesi basılarak ilgisine verilecektir. İlk ve ikinci tescil işlemleri sonrası plaka değişikliği gereken işlemlerde ilgiliye plaka basın belgesi de yine noterlerce her il için oluşturulan plaka havuz sistemi üzerinden sırayla verilecektir.

“32 AAB …”

Yeni uygulama ile tüm iller için yeni seriler AAB olarak belirlenmiş olup, Isparta ili için belirlenen yeni plaka serisi ‘32 AAB …’dir. Bu çerçevede artık Isparta merkez ayrı, ilçeler ayrı plaka seri nosu sistemi olmayıp Isparta merkezde de “AAB”, ilçelerinde de ‘AAB’ şeklinde uygulanacaktır.”

 

 

 


Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ISPARTA

“Isparta’yı bir bütün olarak görüyorum”

“Isparta’yı bir bütün olarak görüyorum” Isparta Belediyesi köy buluşmaları programları son hızıyla devam ediyor. Buluşmaların sonuncusu Eğirdir İlçesinde g...

2. Kitap Fuarı’na rekor katılım

2. Kitap Fuarı’na rekor katılım Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 2-11 Mart tarihleri arasında Gökkubbe’de düzenlenecek 2. Kitap Fuarı’na şuand...

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

SPORTİF DİKDÖRTGEN, TECELLİ ETMİŞKEN.19 Eylül 2017