Isparta Çözüm Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE BİZE ULAŞIN
KÜNYE

HABER ARA


Gelişmiş Arama
İhale İlanı

İhale İlanı

Tarih 13 Ocak 2018, 10:43

13.01.2018 tarihinde yayımlanan Vilayet No:40 ihale ilanı;

T.C.

 SÜTÇÜLER

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

 2017/1 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       :Satışa konu taşınmaz tapu kaydında, İsparta İli Sütçüler İlçesi Erenler Mahallesi 197 ada 2 parselde kayıtlı, ana taşınmaz niteliği avlulu iki katlı kargir ev olup yüzölçümü 194,16 m2'dir. Taşınmaz üzerinde iki adet bina mevcut olup, mevcut haliyle iki bina da Rifat ÜNVEREN tarafından kullanılmaktadır. Birinci bina arsanın kuzey kısmında bodrum kat ve üzeri iki kattan oluşan taş duvarlı (çamur harçlı) gecekondu tarz ve vasfında binalar sınıfına giren 3 katlı binadır. Bina ahşap çatı üzeri marsilya kiremitle kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama olup Ahmet Bey caddesine bakmaktadır. Diğer kapı, pencere, odaların tavan ve taban döşemeleri ahşap doğramadır. Batı cephesinde küçük bir bahçe mevcuttur. Bahçeye kuzey cepheden beton basamaklı merdiven ile inilip, bodrum ve birinci kata giriş yapılmaktadır. Bina yaklaşık 60-70 yıllık olup taban inşaat alanı 60,01 m2'dir. İkinci bina arsanın güney kısmında                       bodrum kat ve üzerinde 3 kattan oluşan taş duvarlı (çamur harçlı) yığma kargir ve betonarme yapıdan oluşan karışık dört katlı binadır. Bina ahşap çatı üzeri marsilya kiremitle kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama Ahmet Bey caddesine bakmaktadır. Diğer kapı, pencere, yığma kısmının odalarının taban ve tavan döşemeleri ahşap doğramadır. Betonarme olan kısmın ıslak alanların tabanları karo, seramik,            duvarlar fayans kaplıdır. Aynı şekilde bahçeye kuzey cepheden beton basamaklı merdivenle inilip                   bodrum ve 1. kata giriş yapılmaktadır. 4. kata içerden 3. kattan ahşap merdivenle giriş yapılmaktadır.                İkinci bina taban inşaat alanı 72,75 m2'dir. Binanın yığma olan kısmı 60-70 yıllık, betonarme olan kısım 30-35 yıllıktır. Çatıda güneş enerjisi bulunmakta olup, soba ile ısıtılmaktadır. Bahçesinde 1 adet hünnap ağacı ile 6 adet asma omçası, 1 adet incir ağacı, 1 adet cennet elması (amme) ağacı mevcuttur. Taşınmaz 1/5000 ve 1/1000 uygulama imar planı sınırları içinde kalmakta olup, imar planına göre 3 katlı yapılaşmaya müsait, elektrik, su ve kanalizasyon gibi belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şehir merkezine 200-300 m uzaklıktadır, posta adresi İsparta İli Sütçüler ilçesi Erenler Mahallesi Ahmet Bey Caddesi No:44-44/l1’dir.

Adresi : Erenler Mahallesi Ahmet Bey Caddesi No: 44-44/1 Sütçüler / İSPARTA

Yüzölçümü     : 194,16 m2

İmar Durumu  : Var , Yola Mesafesi 0 m, İnşaat cephesi 0 m, İnşaat Derinliği 0 m .

Komşuya mesafesi 0 m, Saçak seviyesi 33 m , Kat sayısı 4, İnşaat tarzı Betonarme ve Yığma

Kıymeti           : 100.225,00 TL

KDV Oranı     : %18

Kaydındaki Şerhler   : Tapu Kaydındaki gibidir

1.         Satış Günü      : 14/02/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

2.         Satış Günü      : 13/03/2018 günü 10:00- 10:10 arası

Satış Yeri        : Sütçüler Belediyesi Konferans Salonu -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmigün öncecesinden. artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektrik ortamda teklif verilebilecektir.

 Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını Özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü       maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatılmamak sureti ile ihalenin   feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi aynca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca             bilgi almak isteyenlerin 2017/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan                      olunur.30/12/2017                                                                       VİNO: 13.01.2018/40


Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İHALE İLANLARI

İhale İlanı

İhale İlanı 22.01.2018 tarihinde yayımlanan Vilayet No: 59 ihale ilanı;

İhale İlanı

İhale İlanı 12.01.2018 tarihinde yayımlanan Vilayet No:27 ihale ilanı:

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

SPORTİF DİKDÖRTGEN, TECELLİ ETMİŞKEN.19 Eylül 2017