Isparta Çözüm Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE BİZE ULAŞIN
KÜNYE

HABER ARA


Gelişmiş Arama
BAKA tek tek bilgilendiriyor

BAKA tek tek bilgilendiriyor

Tarih 11 Ocak 2018, 11:16Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), yeni çıktığı toplam 20 milyon TL bütçeli 2018 Yılı Mali Destek Programları hakkında bilgilendirme toplantıları Isparta’da başladı.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki (ITSO) toplantıda; yeni mali destek programlarının amacı, hedefi ile ilgili konularda katılımcılar bilgilendirildi. Başvuru Rehberi ve eklerinin tamamı http://www.baka.gov.tr internet sitesinden temin edilebilecek ‘Küçük Ölçekli Altyapı’ ile ‘Yenilenebilir Enerji’ mali destek programlarına son başvuru tarihinin internet üzerinden (KAYS) 09 Mart 2018 olduğu hatırlatıldı.

Antalya, Isparta ve Burdur’un sürdürülebilir sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak üzere çalışmalarını sürdüren BAKA, doğrudan finansman desteği sağlayacağı ‘Küçük Ölçekli Altyapı’ ile ‘Yenilenebilir Enerji’ alt başlıklarında 2018 Yılı Mali Destek Programları (MDP) için teklif çağrısına çıktı. Başarılı projelere toplam 20 milyon TL tutarında desteğin kullandırılacağı 2018 Yılı Mali Destek Programları ile ilgili ITSO’nun evsahipliğinde Meclis Salonu’ndaki toplantıda katılımcıları, hibe şeklinde gerçekleşecek destekler hakkında BAKA Proje Yönetim Birim Başkan Vekili Hasan Yüksek bilgilendirdi.

Proje başvurularının son tarihinin internet üzerinden (KAYS) 09 Mart 2018 saat 23.59’a kadar yapılabileceğine dikkat çekilen toplantıda; programların amaçları ve öncelikleri ile hangi projelerin kabul göreceği, dikkat edilmesi gereken noktalar, projelerin uygulanma yeri ve süreleri, maliyetlerin uygunluğu, destekten karşılanabilecek maliyetler, uygun olmayan maliyetler, program ile hedeflenen alanlar gibi konularda bilgiler verildi. BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci’nin de, proje fikirlerinin hayat bulması için Kalkınma Ajansı’nın her zaman göreve hazır ve kapılarının açık olduğunu vurguladı.

Toplantı, katılımcıların sorularının cevaplandırılmasıyla tamamlandı. BAKA, bilgilendirme toplantılarını Antalya’da 10 Ocak’ta Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda, 11 Ocak’ta da Burdur’da Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirecek ve toplantılar saat 14.00’de başlayacak. BAKA, Mali Destek Programları Teklif Çağrı hakkında bilgilendirme toplantılarının ardından proje hazırlama eğitimleri de verecek.

 

 


Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ISPARTA

Fesih kalksın ITKM'yi 4 ayda bitirelim!

Fesih kalksın ITKM'yi 4 ayda bitirelim! Yapımı yıllardır yılan hikayesine dönen ITKM

Fesih kalksın ITKM'yi 4 ayda bitirelim!

Fesih kalksın ITKM'yi 4 ayda bitirelim! Yapımı yıllardır yılan hikayesine dönen ITKM için

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

SPORTİF DİKDÖRTGEN, TECELLİ ETMİŞKEN.19 Eylül 2017