Isparta Çözüm Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE BİZE ULAŞIN
KÜNYE

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Sütçüler’e yabancı  turist akını

Sütçüler’e yabancı turist akını

Tarih 13 Ekim 2017, 11:58

Sütçüler Belediyesi tarafından ilçenin turizmine büyük oranda katkı sağlaması amacıyla yapılan Sütçüler Belediyesi Turizm Tesisleri, yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekiyor.

Tesislerde son olarak İtalyan kafile konakladı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sütçüler Belediye Başkanı Mustafa Üstün, “İtalyan turistlerin ardından şimdi de Arap turistleri tesislerimizde ağırlamak istiyoruz” dedi.

Sütçüler Belediyesi, ilçenin doğal güzelliğini turizm cennetine dönüştürdü. Bu kapsamda yapılan Sütçüler Belediyesi Turizm Tesisleri, yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekiyor. Tesislerde son olarak İtalyan kafile konakladı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sütçüler Belediye Başkanı Mustafa Üstün, Sütçüler Belediyesi Turizm Tesisini anlattı, “Arap turistleri tesislerimizde ağırlamak istiyoruz” dedi. Üstün “Sütçüler oksijeni ile yeşili ile havası ile çok farklı bir ilçedir. Önemli olan bunu ön plana çıkarıp buraya turizmi çekmek düşüncesiyle böyle bir tesis yapma ihtiyacı hissettik. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansına proje sunduk, proje doğrultusunda belediyenin de imkanlarını kullanarak böyle güzel bir tesis ortaya çıkardık.

Amacımız sütçülerde turizmin yapılabileceğini, sütçülerde turizmde para kazanılabileceğini halkımıza göstermekti. Amacımıza ulaştık ben her zaman şunu söyledim bizim bu yapmış olduğumuz çalışma sütçüler belediyesinin en fazla gelir getiren bir tesisi olacak demiştim ve dediğim gibi de oldu. İlçemize rağbet, ilgi oldukça fazla tam anlamında reklamını tanıtımını yapamadık ilerleyen günlerde de ilçemizin reklamını yapacağız bir İtalyan grubumuz geldi 28 kişilik bir grubu ağırladık. İlçemizden memnun ayrıldılar devamlı geleceklerini ifade ettiler, asıl hedefimiz bizim bu çadırlarda Arap turizmi üzerine de yönelmek istiyoruz.

Arap turist bizim buraya getirmek Araplar bildiğiniz gibi denizde sahilde pek durmak istemiyorlar buraları gibi havası güzel yeşillik yerleri daha çok tercih ediyorlar.

Karadeniz kıyıları komple Arap turistlerle dolu onun için bizde ilçemize neden çekmeyelim dedik ve onun içinde çalışmalarımız olacak tabi bu projenin üstüne ikinci basamak, üçüncü basamak inşallah ilerleyen günlerde olacak.” dedi

Tesiste yüzde 30’luk doluluk oranının bulunduğunu söyleyen Başkan Üstün, tesislerde çalışmaların devam edeceğini duyurdu, tesis hakkında bilgi verdi.

Üstün “Şuan bizim tesisimiz yüzde 30 doluluk kapasitesi ile çalışıyor, şuan tesisimiz ihtiyaçlarını karşılayabilecek halde, biz burada 8-10 kişiyi istihdam ediyoruz. Bu görmüş olduğunuz çadırlarımız 18 tane çadır, 3 tane bungalovumuz, 1 tane restaurantımız 2 tanede kıl çadırımız var.

Çadırlarımız 5 yıldızlı otel konforundadır, 5 yıldızlı otel de ne varsa onu getirmek için mücadele ettik. Temizlik ön plandadır, buraya gelen misafirlerimiz 1 günlük diye geliyorlar ama burayı gördükten sonra onlar 1 hafta daha ilçemizde kalıyorlar. Burada özellikle bir oksijen deposudur, gelen misafirlerimiz sütçüleri bilmeyen bir şekilde tesadüfi olarak gelen insanlar burada iki saatte rahatladığını söylüyorlar. Buda ilçemizin havasının temizliği ve oksijene dayanıyor.” dedi

 

 

 


Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ISPARTA

“Isparta’da arsa sorunu yok”

“Isparta’da arsa sorunu yok” ODG Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Gezer, bir süre sonra arsa sahiplerinin müteahhitlere kendilerinin gideceğini ...

Lokomotif sektör hayvancılıkta önemli adım olacak proje

Lokomotif sektör hayvancılıkta önemli adım olacak proje Hayvancılıkta örnek olacak proje

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

SPORTİF DİKDÖRTGEN, TECELLİ ETMİŞKEN.19 Eylül 2017