Isparta Çözüm Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE BİZE ULAŞIN

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Ülkü’ye kalıcı çözüm

Ülkü’ye kalıcı çözüm

Tarih 11 Nisan 2013, 12:02

Ülkü’nün ne olacağı sorunu çözüldü. KML’ne yeni bina yapılıyor.
KML binası Ülkü İlkokulu oluyor. Böylece alan Ülkü kampüsü olacak

Günlerdir tartışılan Ülkü ilkokul mu, yoksa ortaokul mu olacak tartışması sona erdi. Yapılan görüşmeler, araştırmalar sonucu kalıcı bir çözüm yolu bulundu. Buna göre Ülkü’nün yanında bulunan Kız Meslek Lisesi çevre yolunda yeni Kız Meslek Lisesinin yanına yapılacak binaya taşınacak. Eski Kız Meslek Lisesi binası Ülkü’ye devredilecek. İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Öztürk, gerekli bütün hazırlıkların tamamlandığını belirterek şu bilgileri verdi:”Velilerimizin ve öğrencilerimizin talepleri üzerine gerekli araştırmaları yaptık ve komisyonumuz kararını verdi. Sayın Valimizin de talimatı ile sorun çözüldü. Kız Meslek Lisemiz için acil olarak çevre yolundaki okulumuzun yanına yeni bir bina yapacağız ve Kız Meslek Lisemizi buraya taşıyacağız. Kız Meslek Lisemizden boşalacak iki binamızın birinde Ülkü İlkokulu, diğerinde ise Ülkü Ortaokulu eğitim – öğretime devam edecek. Milli Eğitim Müdürlüğümüze yeni bina yapılıncaya kadar da şimdiki Ülkü İlköğretim Okulu binası Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ek binası olarak hizmet verecek. Yani bir bina ile birkaç sorunu çözmüş oluyoruz. Ülkü okulumuz da bir kampüse sahip olacak. Velilerimizin, öğrencilerimizin kafası rahat olsun.”

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ISPARTA

Isparta’yı hep birlikte büyüteceğiz

Isparta’yı hep birlikte büyüteceğiz AK Parti İl Yönetimi’nin Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde Isparta’nın ekonomik büyümesi ile ilgili işbirliği ve ...

CK Akdeniz Elektrik’e,Oracle Enerji Zirvesi’nden ödül

CK Akdeniz Elektrik’e,Oracle Enerji Zirvesi’nden ödül Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Oracle Enerji Zirvesi’nde, ‘Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm Ödülleri’ sahiplerini buldu.

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

SPORTİF DİKDÖRTGEN, TECELLİ ETMİŞKEN.19 Eylül 2017