301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 10:23 Bu haber 156 kez okundu
 
“Hayalim öğrenci şehir bütünleşmesini sağlamak”
TBMM Başkanvekili AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Kanal 32 televizyonunda gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Gündem Haberi


50 MİLYON LİRALIK YENİ ARITMA TESİSİ

 

Isparta’nın arıtması da yeterli değil.  Eski belediye yönetimi konuyu gündeme almak istemedi. Yeni dönemde Çevre Bakanımız geldi gördü. Şuan ki 120 bin kapasiteli arıtmanın büyütülerek 480 bin kişiye hitap edecek kapasiteli olacağı müjdesini verdi.  50 milyonluk bir yatırım. Ocak ayında çalışmaya başlanacak

DOSTLUK YOLU KISA SÜREDE BİTECEK

 Isparta Burdur dostluk yolunun duble yol olması benim hayalimdi. Burası Özel İdare alanındaydı. Karayollarına devrini sağladık. Yolun yapımı başladı. Geçen gelişim de yolu inceledim. Karayolları Müdürü de Isparta’ya ziyaret de bulundu.  Bizde onları Ankara da ziyaret ettik ve uzun uzun konuştuk. İnşallah kısa zamanda tamamlanacak.

4 YILDA ASFALTSIZ KÖY KALMAYACAK

15 ay gibi bir süre de köy yollarına 400 km sıcak asfalt atıldı.  Bu yıl 130 km asfalt çalışması devam ediyor. Önümüzdeki 4 yıl içinde hedefimizi tüm köy yollarını sıcak asfalt ile buluşturmak. İçme suyu alamayan 117 köyümüze güneş enerji sistemi kurduk. Bu vatandaşlarımızı cazibeli su alamadıkları için verdikleri elektrik masrafından da kurtarmış olduk. 

EMRESPOR DA DİGER AMATÖRLERDE DESTEKLENMELİ

Isparta’nın spor konusunda bir açlığı var. Şehrin bir futbol kulübüne ihtiyacı var. Ispartaspor amatör ve çarpık bir lig de yarışıyor. Ama 3 lig yolu da buradan geçiyor. Bu kulübe hepimizin desteği gerekiyor. Emrespor da desteklenmeli diğerleri de destek görmeli. Bal liginde gelirimiz olmadığı için maddi desteğe ihtiyacımız var. Profesyonel liglere geçebilmek için maddi destek şart takımımıza.

TBMM Başkanvekili  Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç , Kanal 32 televizyonunda gazeteci Şakir Aksöz’ün hazırlayıp sunduğu Ne var ne yok programında gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu, belediye seçim sonuçlarını değerlendiren Bilgiç, “Isparta da güzel bir sonuç aldık. Yıllar sonra yerel idare ile merkezi idare yönetim birlikte çalışıp, Isparta’nın sorunlarına birlik de çalışıp, çözüm bulacak bir yapıya kavuştu. Ben Ispartalı hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Tüm seçilen arkadaşlarımın da hayırlı işler yapacağına inanıyorum” dedi.

480 BİN KİŞİ KAPASİTELİ YENİ ARITMA GELİYOR

Kötü koku sorununda azalma olsa da belediye arıtmasından kaynaklanan kokunun devam ettiğini aktaran Bilgiç “ Deri organize sanayi olarak kalsaydı burayı yapılabilmesi ve çalıştırabilmesi mümkün değildi. Biz arkadaşlarımla karmaya çevirmek için çok uğraş verdik. Yaparken zorlandık. Sonunda başardık. Sonrasında gördük ki ciddi koku sorunu var. Bununla ilgili bir proje yapıldı, maliyet belirlendi. Bir kısmını ortaklar,  büyük bir kısmını BAKA üzerinden karşılayabiliriz dedik. Yola çıktık ve tamamladık. Artık burada koku sorunu kalmadı. Sadece organize sanayi atıklarının da taşınması gerekiyordu. Bu esnadan bir günlük kötü koku ile maruz kalındı.Bu bir daha olmayacak son kez oldu. Birde Isparta’da arıtmadan kaynaklanan bir koku da var. Isparta’nın arıtması da yeterli değil.  Biz bu konuyu zamanın da belediyemize daha önce bilidir dik. Ama onlar bu konuyu gündeme almak istemediler. Neticede Çevre Bakanımız geldi, gördü. Şuan ki 120. Bin kapasiteli yerin büyütülerek 480 bin kişi kapasiteli olacağı müjdesini verdi. Yani 50 milyonluk bir yatırım ile Ocak ayında çalışmaya başlamış olacağız.

İKİ YIL İÇİNDE 2500 TOKİ KONUNUTU 

 Çevre Bakanımız Millet Bahçesi yatırımı talimatlarını da verdi. Çalışmalarını başlattılar.  Yeri gelmişken birde TOKİ’ ye değinelim. Yeni düzenlemeler yapıldı. Burası 1000 konuta çıkıyor. Yazışmalar başladı. Eski Gülkent Hastanesi’nin bulunduğu alana da 1500 kişilik bir yatırım daha istedik. Arazinin devir işlemleri de başladı. 2 yıl içinde 2500 komut tamamlanmış olacak. Bununla yetinmeyeceğiz bizim hem emeklilerimize, hem de dar gelirli esnafımızı sözümüz var. Yer arayışımız sürüyor. Uygun arazi bulunduğunda buralarda konut yatırımlarımız zaman içinde olacak” diye konuştu.

HAYALİ GERÇEK OLUYOR

Isparta Burdur dostluk yolu için ‘hayalimdi’ diyen Bilgiç, ulaşım ve köylere hizmet konusunda şu açıklamalarda bulundu : “Benim hayalimdi bu yol. Burası Özel İdare alanındaydı. Karayollarına devrini sağladık. Yolun yapımı başladı. Geçen gelişim de yolu inceledim. Karayolları Müdürü de Isparta’ya ziyaret de bulundu.  Bizde onları Ankara da ziyaret ettik ve uzun uzun konuştuk. İnşallah kısa zamanda tamamlanacak.  Çünür Otogar kavşağında bir üst geçit meselesini de anlattık. 2020 projelerinde yer alacak. Kolçelik kavşağı da gündemde ama öncelik Çünür de olacak. Şehir Hastanesi geçidi için temelleri kazılmaya başlandı. 2- 3 ay içinde biteceğini zannediyorum. Biliyorsunuz burası asansörlü bir geçit olacak. Tabi asansörlerin gelişi takılışı biraz yapımı uzatabilir.  Köy yollarımıza 15 ay gibi bir süre de 400 km sıcak asfalt atıldı.  Bu yılki planlamaya göre 130 km asfalt çalışmaları devam ediyor. Bu doğrultuda kaynak kalırsa devam edeceğiz. İçme suyu alamayan 117 köyümüze güneş enerji sistemi kurduk. Bu vatandaşlarımızı cazibeli su alamadıkları için verdikleri elektrik masrafından da kurtarmış olduk. Bizim varlık sebebimiz vatandaşlarımızın konfor ve refah seviyelerini artırmak.  Önümüzdeki 4 yıl içinde hedefimiz tüm köy yollarını sıcak asfalt ile buluşturmak.  Kapalı devre sulaması kapsamında 5 kapalı devre sulama sistemimiz var. Atabey ‘deki sistemin işlemleri tamamlandı. Dış yatırım bu işi üstelendi. Diğerleri ile ilgi projeler bitmek üzere. Isparta’nın başka çaresi yok. Bu sistem bize zenginlik katacak ve israfı önleyecek.  Dereboğazı duble yol projesi için 3-4 milyar liralık yatırım gerekiyor. Arkadaşlarımız buraya çalışıyor. İhalemiz yapılacak”

“Hayalim öğrenci şehir bütünleşmesini sağlamak”

ITKM’de önemli gelişmeler katedildiğini aktaran TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Burada önemli olan bir iradenin ortaya konmasıydı. Benim Şükrü Başdeğirmen’e başkanlığı açıklandığında ilk söylemim. ITKM’nin tamamlanmasını sağlaması oldu. Çünkü vatandaşımızın bu konuda çok büyük bir beklentisi var. TMSF ile görüşüldü. İmzaların atılmasını bekliyoruz” dedi. 

Üniversitelere de değinen Bilgiç, “Bu yıl kayıtlarımız Türkiye’nin ortalamasının çok çok üstünde.  Yüz de yüzü yakalayacağız. Bununla ilgili yatırımlar devam ediyor. Yurt yapmaya devam edeceğiz. Araştırma kapasitelerinin artırılması, bütçe güçlenmesi, yatırım tespiti konusunda desteklerimiz devam edecek. Eski devlet hastanesinin yeri ISUBÜ ye tahsis edildi. Benim hayalim öğrenci şehir bütünleşmesi. Bu devir işi de bunu sağlayacak. Gerçek bir üniversite şehri olmamızı sağlayacak” dedi.

DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR

Ispartaspor’un durumuna ilişkin değerlendirmede bulunan Bilgiç, “Isparta’nın spor konusunda bir açlığı var. Şehrin bir futbol klubüne ihtiyacı var. Denedik farklı etkenler vardı. Isparta spor amatör ve çarpık bir lig de yarışıyor. Ama 3 lig yolu da buradan geçiyor. Bu kulübe hepimizin desteği gerekiyor. Emre spor da desteklenmeli diğerleri de destek görmeli. Gençlerimiz için bunları desteklemeliyiz. Bal ligin de gelirimiz olmadığı için maddi desteğe ihtiyacımız var. 3. Lig de böyle değil orada desteğiniz ve paranız oluyor. Profesyonel liglere geçebilmek için maddi destek şart takımımıza” diye konuştu.

TURİZMDE ZİHNİYETİMİZİ DEĞİŞTİRMELİYİZ

Son olarak turizm konusunda da görüşlerini açıklayan Bilgiç, “Gül ve lavanta da görüşümüzü ve alt yapımızı değiştirmeliyiz. Yoksa burada üstünlüğümüzü yitireceğiz. İstanbul, Denizli, Uşak, Konya, İzmir çalışıyor potansiyel fark edildi.  Bizim de bu noktada bir yol sorununu çözmemiz lazım. Orada ki satılan ürünün kalitesi, yeme içme ve konaklama hizmetlerini kaliteli hale getirmemiz gerekiyor. Alt yapı olarak yapılacak çok iş var. Zihniyet değişimi şart.  Baktık mı bütün ovayı mor veya pembe görülecek bir alan olmalı.” dedi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Hayalim, öğrenci, şehir, bütünleşmesini, sağlamak”,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Isparta
Az Bulutlu
Güncelleme: 26.01.2020
Bugün
-4° - 11°
Pazartesi
-
Salı
-
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Isparta

Güncelleme: 25.01.2020
İmsak
06:37
Sabah
08:01
Öğle
13:15
İkindi
15:56
Akşam
18:19
Yatsı
19:38
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
40
0
2
4
12
18
2
Fenerbahçe
37
0
4
4
11
19
3
İstanbul Başakşehir
36
0
3
6
10
19
4
Trabzonspor
35
0
3
5
10
18
5
Alanyaspor
35
0
4
5
10
19
6
Galatasaray
30
0
4
6
8
18
7
Beşiktaş
30
0
6
3
9
18
8
Göztepe
26
0
6
5
7
18
9
Gaziantep FK
24
0
7
6
6
19
10
Yeni Malatyaspor
24
0
6
6
6
18
11
Çaykur Rizespor
23
0
9
2
7
18
12
Denizlispor
22
0
8
4
6
18
13
Gençlerbirliği
21
0
8
6
5
19
14
Konyaspor
18
0
8
6
4
18
15
Kasımpaşa
15
0
12
3
4
19
16
Antalyaspor
14
0
10
5
3
18
17
MKE Ankaragücü
13
0
10
7
2
19
18
Kayserispor
11
0
12
5
2
19
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı